Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hoshizaki HOS426799-01 Boot Float Switch
| Manufacturer | Hoshizaki |
|---|---|
| Model Number | HOS426799-01 |
| Manufacturer Part # | HOS426799-01 |
| Height | 2" |
| Width | 1.63" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hoshizaki HOS426799-01 Float Switch Boot, Color Black, Depth 1-5/8", Inside Diameter 7/16", Weight 0.001 Lb, Material(s) Rubber, Outside Diameter 11/16", Weight 0.091 Lb, Width 2-1/8", Models Used In, Hoshizaki America Inc Km-1300 Km-1340 Km-1600 Km-1601, Km-280 Km-320 Km-320mah Km-500 Km-501 Km-515 Km-515mah, Km-650 Km-800 Km-900 Km-901
