- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hoshizaki HS-5230@2 Double Overshelf For 67" Cabinet Adjustable Top & Bottom Pass-thru Shelving
| Manufacturer | Hoshizaki |
|---|---|
| Model Number | HS-5230@2 |
| Manufacturer Part # | HS-5230@2 |
| Construction | Stainless Steel |
| Gauge | 16 Gauge |
| Depth (front - back) | 12" |
| Width (side - side) | 37" - 48" |
| Shelves | Double |
| Height | 48" |
| Width | 67" |
| Depth | 12" |
| Weight | 60 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Hoshizaki, HS-5230@2, Double Overshelf, for 67" cabinet, adjustable top & bottom pass-thru shelving, 16 gauge stainless steel (compatible with models manufactured since January 2017 (Serial number GXXXXXA & after))

