Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hospitality Brands HGA43280-006 Alchemy Collection Jasmine Cognac Glass 11.75 Oz. - cs
| Manufacturer | Hospitality Brands |
|---|---|
| Model Number | HGA43280-006 |
| Manufacturer Part # | HGA43280-006 |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 5.25" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 4.25" |
| Weight | 2 lbs |
| Lead-Free | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hospitality Brands, HGA43280-006, Alchemy Collection - Jasmine Cognac Glass, 11.75 oz., 4.25" dia. x 5.25"H, clear, lead-free ultra clear crystal, sheer rim (6 each per case) (Packed By: Cs)
Certifications
Lead Free
This product meets lead-free compliance standards.
