Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hospitality Brands HGCS25120-012 Legend Glassware Arctic Split Nick & Nora 6 Oz. - cs
| Manufacturer | Hospitality Brands |
|---|---|
| Model Number | HGCS25120-012 |
| Manufacturer Part # | HGCS25120-012 |
| Wine Type | All Purpose |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 6" - 8"H |
| Glass Treatment | Non-tempered |
| Height | 6" |
| Width | 3" |
| Depth | 3" |
| UPC | 810183711798 |
| Lead-Free | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hospitality Brands, HGCS25120-012, Legend Glassware - Arctic Split Nick & Nora, 6 oz., lead-free ultra clear crystal, sheer rim, frosted (6 each per case) (Packed By: Cs)
Certifications
Lead Free
This product meets lead-free compliance standards.
