Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Howard aftermarket .
- Engineered to match existing Howard units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Howard 20-234
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Howard 20-234 Thermometer Drum 40/ 140f
Item:
#1177906
Technical details
| Fits with Manufacturer | Howard |
|---|---|
| Model Number | 20-234 |
| Manufacturer Part # | 20-234 |
| Height | 2.25" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.22 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Howard 20-234 Length 60", 1524 Mm Capillary, Temperature Range -40 To 60 C, -40 To 140 F, Type 1" X 2 5/16" (25mm X 59mm) Opening
