FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Howard-McCray SC-OD40E-6L-B-C-LED Dairy Curved End Open Merchandiser 75"W 53"H
| Manufacturer | Howard-McCray |
|---|---|
| Model Number | SC-OD40E-6L-B-C-LED |
| Manufacturer Part # | SC-OD40E-6L-B-C-LED |
| Width | 73" - 78"W |
| Refrigeration | Self-contained Refrigeration |
| Height | 43" - 54"H |
| Exterior Finish | Black |
| Interior Finish | Black |
| Display | 2-tier Of Shelves |
| Height | 53" |
| Width | 75" |
| Depth | 40" |
| Weight | 710 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Howard-McCray, SC-OD40E-6L-B-C-LED, Dairy Curved End Open Merchandiser, 75"W, 53"H, endless design, self-contained refrigeration, solid end panels, 2 shelves, (drain required), black exterior & interior, 3/4 HP, 115/208-230v/60/1-ph, 16.0 amps