$191.31
$337.72
Compare Price
You save
$146.41
(43%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hubbell .
- Authorized Hubbell dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hubbell -8452C
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hubbell -8452C Plug 4 Prong 50a/250 V Angled
Item:
#1152027
Technical details
| Manufacturer | Hubbell |
|---|---|
| Model Number | -8452C |
| Manufacturer Part # | -8452C |
| Height | 3.25" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 5.25" |
| Weight | 0.85 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Hubbell -8452C Plug 4 Prong 50a/250 V Angled
$191.31
$337.72
You save
$146.41
(43%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Hubbell -8452C Plug 4 Prong 50a/250 V Angled

