Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hubbell .
- Authorized Hubbell dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hubbell C1315-5
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Hubbell C1315-5 Booster Element 208v 6000w
Item:
#1140495
Technical details
| Manufacturer | Hubbell |
|---|---|
| Model Number | C1315-5 |
| Manufacturer Part # | C1315-5 |
| Height | 2" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 16" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Hubbell C1315-5 Booster Element 208v 6000w
$117.27
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Hubbell C1315-5 Immersion Element 6000w 208v, 1-1/8" Mpt With O-ring Seal 14-1/4" Element Length, O-ring Only Is 32-1539, Hubbel Booster J Model
