Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart C25FNF350B
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hubbell C25FNF350B Contactor 3p 50/65a 208/240v
| Fits with Manufacturer | Hubbell |
|---|---|
| Model Number | C25FNF350B |
| Manufacturer Part # | C25FNF350B |
| Height | 3" |
| Width | 4" |
| Depth | 3.63" |
| Weight | 1.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hubbell C25FNF350B Hartland Contactor, 3 Pole, 208/240 Volt Coil, 50/60hz, 50 Amp Inductive, 65 Amp Resistive, Cleveland, Hubbel Booster, Legion Kettle

