KitchenRestock.com is your trusted source for Hubbell .
- Authorized Hubbell dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hubbell P65
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hubbell P65 Replacement Probe Sensor
| Manufacturer | Hubbell |
|---|---|
| Model Number | P65 |
| Manufacturer Part # | P65 |
| Height | 2.25" |
| Width | 2.25" |
| Depth | 16" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hubbell P65 1/4" X 2-3/4" Probe With O-ring 22" Cable With Computer, Plug., This Is Now The Sensor And Cable Only. It Does, Not Include The Metal Thermowell That Fits Into The Tank., The Metal Thermowell Is Generally Not Needed., If Cust Need The Whole Thermowell Probe Assy Order, "p65 Well", Hubbel Booster
