- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 10127 Cold Tile For Contemporary & Curveware Bain Maries 6-compartment
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 10127 |
| Manufacturer Part # | 10127 |
| Long Side | 21" |
| Short Side | 12" |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | White |
| Weight | 4.8 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 10127, Cold Tile, for Contemporary & Curveware Bain Maries, 6-compartment, 21" x 12-3/4", fits full-size wells, dishwasher safe, melamine, faux marble
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
