Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Hubert 125846 Value Series Immersion Blender 7" Two-speed
Item:
#2180911
Technical details
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 125846 |
| Manufacturer Part # | 125846 |
| Shaft Size | 6" - 8" Shaft |
| Speeds | 2 Speed |
| Height | 19.25" |
| Width | 4" |
| Depth | 4" |
Hubert 125846 Value Series Immersion Blender 7" Two-speed
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 125846, Value Series Immersion Blender, 7", two-speed, stainless steel shaft, 120v/1-ph, 250 watts, NEMA 5-15P, ETL certified
