- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 125946 Kratos 29N-184 Sink Drop-in 20"W X 16"D X 12"H
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 125946 |
| Manufacturer Part # | 125946 |
| Drainboards | Without Drainboards |
| Bowl Deep (rim - drain) | 12" Deep |
| Bowl Width (side - side) | 20" Width |
| Compartments | (1) Compartment |
| Bowl Depth (front - back) | 16" Depth |
| Height | 12" |
| Width | 20" |
| Depth | 16" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 125946, Kratos 29N-184 Sink, drop-in, 20"W x 16"D x 12"H, (1) compartment, (1) 12" deep bowl, 4" pre-punched centers, 16 gauge 304 stainless steel, includes 3-1/2" basket strainer, NSF Listed
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
