- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 128528 Kratos 29Y-310 36" Gas Range 36"W X 26-2/5"D X 34"H (6) Burners
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 128528 |
| Manufacturer Part # | 128528 |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Base | (1) Cabinet |
| Top | (6) Open Burners |
| Height | 34" |
| Width | 36" |
| Depth | 26.4" |
| ETL-Sanitation | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 128528, Kratos 29Y-310 36" Gas Range, 36"W x 26-2/5"D x 34"H, (6) burners, independent manual controls, removable cast-iron grates & grease tray, includes 16-gauge stainless steel stand, adjustable stainless steel legs, stainless steel construction, ETL certified, ETL-Sanitation
Certifications
ETL Sanitation
The item meets or exceeds the sanitation standards set by Edison Testing Laboratories (ETL).
