- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 130431 Kratos 32L-154 End-Load Platter Rack 20-1/4"W X 26"D X 67"H 8" Slide Spacing
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 130431 |
| Manufacturer Part # | 130431 |
| Construction | Aluminum |
| Platter size | 18" |
| Loading | End |
| Height | 66" - 84" |
| Capacity | 10 |
| Height | 67" |
| Width | 20.25" |
| Depth | 26" |
| Freezer Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 130431, Kratos 32L-154 End-Load Platter Rack, 20-1/4"W x 26"D x 67"H, 8" slide spacing, freezer safe, (10) shelves, fits (10) 18" trays or platters, (4) 5" swivel casters (2 with brakes), 18 gauge aluminum construction, ships unassembled, NSF Listed
Certifications
Freezer Safe
This item is designed and tested to withstand freezing temperatures, making it safe for long-term storage in commercial or residential freezers.
