- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 134925 Kratos Back Bar Cooler 32.4 Cu. Ft. 90-1/4"W X 36-1/4"D X 38-3/4"H
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 134925 |
| Manufacturer Part # | 134925 |
| Exterior Finish | Black Exterior |
| Depth (front - back) | 27 - 32 Inches |
| Door Type | Glass Door(s) |
| Door Swing | Swing Door(s) |
| Door Qty | 2 Doors |
| Height | 36.25" |
| Width | 90.25" |
| Depth | 29.12" |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 134925, Kratos Back Bar Cooler, 32.4 cu. ft., 90-1/4"W x 36-1/4"D x 38-3/4"H, LED lighting, digital temperature controls, auto defrost, (3) locking swing glass doors, (6) epoxy-coated shelves, includes caster, stainless steel interior, painted steel exterior, 1/4 HP, 385 watts, 4.1 amps, 115v/60/1-ph
