- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 136224 Kratos Mega Top Sandwich / Salad Prep Table 46.875"W 9.5 Cu.ft. Interior Capacity
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 136224 |
| Manufacturer Part # | 136224 |
| Width (side - side) | 36" - 47" Wide |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Sections | 2 Section |
| Access Type | Doors |
| No of Doors | 2 Doors |
| Pan Capacity (Top) | 18 Pan |
| Height | 41.5" |
| Width | 46.87" |
| Depth | 31.5" |
| ETL | Yes |
| ETL-Sanitation | Yes |
| cETLus | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 136224, Kratos Mega Top Sandwich / Salad Prep Table, 46.875"W, 9.5 cu.ft. interior capacity, (2) section rear mount self-contained refrigeration, 33°F to 40°F temperature range, accommodates (18) 1/6 size pans, (2) self-closing doors, stainless steel interior & exterior, R290a refrigerant, 4.56 amps, NEMA 5-15P plug, 1/4 HP, 115v/60/1-ph, cETLus, ETL-Sanitation
Certifications
ETL Sanitation
The item meets or exceeds the sanitation standards set by Edison Testing Laboratories (ETL).
ETL US & Canada Listed
The item meets or exceeds ETL safety standards as well as those set by Canada and the U.S.
ETL
This item has been evaluated by Edison Testing Laboratories (ETL) and has been found to meet or exceed electrical and gas safety standards.
