- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 14863 Serving Board 16"L X 5-1/2"W X 3/4"H Rectangular
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 14863 |
| Manufacturer Part # | 14863 |
| Short Side | 5" |
| Shape | Oblong |
| Long Side / Diameter | 14" - 16" |
| Material | Melamine |
| Handle | With Handle |
| Weight | 1 lb |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 14863, Serving Board, 16"L x 5-1/2"W x 3/4"H, rectangular, with handle, dishwasher safe, melamine, acacia finish
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
