- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 152796 Kratos 29C-014 Refrigerated Bakery Display Case 48.8"W X 27.1"D X 47.4"H
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 152796 |
| Manufacturer Part # | 152796 |
| Shelf Quantity | 2 |
| Refrigeration | Self-contained Refrigeration |
| Width (side - side) | 43" - 48" |
| Front | Curved Glass |
| Exterior Finish | Black Exterior |
| Height | 47.4" |
| Width | 48.8" |
| Depth | 27.1" |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 152796, Kratos 29C-014 Refrigerated Bakery Display Case, 48.8"W x 27.1"D x 47.4"H, freestanding, 7.42 cu. ft., 33°F-40°F temperature range, (2) rear sliding glass door, curve front glass, LED lighting, (2) shelves, black, 2/3 HP, 420 watts, 4.5 amps, NEMA 5-15P, 115v/60/1-ph
