- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 15512 Kratos® Commercial Single Panini Grill 14"X9" Plate Grooved Top And Smooth Bottom Plate
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 15512 |
| Manufacturer Part # | 15512 |
| Plate Construction | Cast Iron |
| Cooking Surface Depth (front - back) | 11" - 14" |
| Plate Configuration | Grooved Top & Smooth Bottom |
| Cooking Surface Width (side - side) | 15" - 17" |
| Height | 8.5" |
| Width | 16.1" |
| Depth | 12" |
| Weight | 46 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 15512, Kratos® Commercial Single Panini Grill, 14"X9" Plate, Grooved Top and Smooth Bottom Plate, Single panini Grill, 16"W x 12"D x 8.5"H, 9"X9" Plate, grooved plates, adjustable temperature between 120F to 570F, removable grease trays, stainless steel construction, 120V, 1750W, cast iron plates
