- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 156277 Kratos® 29Y-178 Countertop Radiant Charbroiler 15"W Natural Gas
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 156277 |
| Manufacturer Part # | 156277 |
| Width (side - side) OA | 30" |
| Plate Thickness | 3/4" |
| Griddle Controls | Manual Controls |
| Exterior Finish | Stainless Steel Front & Sides |
| Height | 15.75" |
| Width | 15" |
| Depth | 30.71" |
| Weight | 57.32 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 156277, Kratos® 29Y-178 Countertop Radiant Charbroiler, 15"W, natural gas, 3/4" rear gas connection, 3/4" thick polished griddle plate, stainless steel, removable drip tray, 37,000 BTU

