- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 158423 Kratos Pre-Rinse Faucet With 8" Centers & 16" Add-On Faucet Wall-mount
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 158423 |
| Manufacturer Part # | 158423 |
| Valve Type | Ceramic Valves |
| Faucet Centers | 8" Centers |
| Wall or Deck Mount | Splash / Wall Mount |
| Height | 34.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 10" |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 158423, Kratos Pre-Rinse Faucet with 8" Centers & 16" Add-On Faucet, wall-mount, 1.15 GPM, chrome-plated body, chrome-plated zinc alloy handle, 18" riser, 44" flexible stainless steel hose, 6" chrome-plated wall bracket, includes 1/4" turn ceramic valve
