- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 16050 Hubert® Cold Food Pan 12-4/5"L X 10-3/7"W X 6"D Half-size
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 16050 |
| Manufacturer Part # | 16050 |
| Plastic Type | Polycarbonate |
| Color | Black |
| Depth | 6" - 8" |
| Height | 6" |
| Width | 10.42" |
| Depth | 12.8" |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 16050, Hubert® Cold Food Pan, 12-4/5"L x 10-3/7"W x 6"D, half-size, dishwasher safe, polycarbonate, black
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
