Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Hubert 161360 Value Series Fry Basket 12.88" W X 5.38" H Front Hook
Item:
#2217574
Technical details
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 161360 |
| Manufacturer Part # | 161360 |
| Height | 5" - 6" |
| Length / Diameter | 9" - 12" |
| Shape | Rectangular |
| Material | Stainless Steel |
| Height | 5.38" |
| Width | 12.88" |
Hubert 161360 Value Series Fry Basket 12.88" W X 5.38" H Front Hook
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 161360, Value Series Fry Basket, 12.88" W x 5.38" H, front hook, durable nickel-plated, stainless steel, plastic-coated red handle (set of 2)
