- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 16143 Hubert® Food Storage Box 17-1/2"L X 25-2/5"W X 8-9/10"H 12 Gal.
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 16143 |
| Manufacturer Part # | 16143 |
| Depth | 16 - 20 Inches |
| Color | Clear |
| Long Side | 25" |
| Construction | Plastic |
| Capacity | 12 Gal |
| Height | 8.9" |
| Width | 25.4" |
| Depth | 17.5" |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 16143, Hubert® Food Storage Box, 17-1/2"L x 25-2/5"W x 8-9/10"H, 12 gal., full size, dishwasher safe, clear, plastic
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
