- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 168426 Kratos 29B-010 Replacement Blender Jar For Kratos Blenders 48 Oz. Capacity
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 168426 |
| Manufacturer Part # | 168426 |
| Material | Plastic |
| Capacity | 49 - 63 Oz |
| Height | 10" |
| Width | 6.5" |
| Weight | 2.5 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 168426, Kratos 29B-010 Replacement Blender Jar for Kratos Blenders, 48 oz. capacity, direct replacement part, compatible with Kratos blenders, plastic construction, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
