Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Hubert 169498 Trash Can 27"L X 24"W X 31"H 44 Gal.
Item:
#2180488
Technical details
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 169498 |
| Manufacturer Part # | 169498 |
| Color | Black |
| Material | Plastic / Poly - |
| Diameter/Length | 24" |
| Style | Open Top |
| Height | 31" |
| Liner | Plastic |
| Capacity | 40 - 49 Gallon |
| Height | 31" |
| Width | 24" |
| Depth | 27" |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 169498, Trash Can, 27"L x 24"W x 31"H, 44 gal., round, high-density polyethylene construction, grey
