- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 17009 Cover Tile 27-1/2" X 23-3/4" X 2"H Rectangular
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 17009 |
| Manufacturer Part # | 17009 |
| Short Side | 23" |
| Color | Grays |
| Long Side | 27" |
| Material | Aluminum |
| Weight | 4.56 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 17009, Cover Tile, 27-1/2" x 23-3/4" x 2"H, rectangular, double-well, bottom feet, 20 gauge aluminum, swirl design, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
