- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 176051 Kratos 67K-042 68" Refrigerated Pizza Prep Table 2-door Holds 33°F To 40°F Temperature
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 176051 |
| Manufacturer Part # | 176051 |
| Exterior Finish | All Stainless Steel Exterior |
| Width (side - side) | 61" - 72" Wide |
| Access Type | Doors |
| No of Doors | 2 Doors |
| Height | 42.88" |
| Width | 67.33" |
| Depth | 31.5" |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 176051, Kratos 67K-042 68" Refrigerated Pizza Prep Table, 2-door, holds 33°F to 40°F temperature, holds (8) 1/3 size food pans (up to 6" deep), heavy-duty casters, R290 refrigerant, NEMA 5-15P, 115v/60/1-ph
