- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 18124 CenPro® Food Storage Container 8-3/4"W X 8-3/4"D X 10-5/8"H Round
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 18124 |
| Manufacturer Part # | 18124 |
| Construction | Polypropylene |
| Short Side | 8" |
| Color | White |
| Long Side | 8" |
| Capacity | 8 Gal |
| Height | 10.62" |
| Width | 8.75" |
| Depth | 8.75" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 18124, CenPro® Food Storage Container, 8-3/4"W x 8-3/4"D x 10-5/8"H, round, 8 qt. capacity, white, BPA-free polypropylene construction, temperature range between -40F and 160F, NSF
