- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Hubert 18856 Security Cart Kit Wire Mobile
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 18856 |
| Manufacturer Part # | 18856 |
| Type | Mobile |
| Width (side - side) | 36" |
| Construction | Wire |
| Depth (front - back) | 18" |
| Intermediate Shelves | 4 Shelves |
| Height | 63" |
| Finish | Epoxy Coated, Gray |
| Height | 63" |
| Width | 36" |
| Depth | 18" |
| Weight | 172.8 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 18856, Security Cart Kit, wire, mobile, 36"W x 18"D x 63"H, 1000 lb. max capacity, (4) adjustable shelves, (7) enclosure panels, (4) posts & (4) 5" dia. swivel casters (2 locking), epoxy-coating over zinc-plated steel, flint finish, NSF (10 year limited warranty)