Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Hubert 20211 Kratos Soiled/Dirty Dishtable 60"W X 30"D X 44-3/4"H (1) Bowl
Item:
#1672931
Technical details
| Manufacturer | Hubert Company LLC |
|---|---|
| Model Number | 20211 |
| Manufacturer Part # | 20211 |
| Leg Type | Stainless Steel Legs |
| Width (side - side) OA | 49" - 60" |
| Stainless Gauge | 16 Gauge |
| Stainless Series | 300 Series |
| Direction | Left To Right |
| Height | 44.75" |
| Width | 60" |
| Depth | 30" |
| Weight | 70 lbs |
Hubert 20211 Kratos Soiled/Dirty Dishtable 60"W X 30"D X 44-3/4"H (1) Bowl
About this item
Product Details
Product Details
Hubert Company LLC, 20211, Kratos Soiled/Dirty Dishtable, 60"W x 30"D x 44-3/4"H, (1) bowl, 16-ga 304 stainless steel, left drainboard
