Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Jade Range 4610700000 Thermostat W/dial Bjwa 3/16 X 11 5/8 48
| Fits with Manufacturer | Jade Range |
|---|---|
| Model Number | 4610700000 |
| Manufacturer Part # | 4610700000 |
| Height | 3.5" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 13.75" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Jade Range 4610700000 Viewed From Rear See Addl Image "outlet Positions", [ Bjwa Kit W/ 3/16" Cct Pilot [ Temp 250-550 ] [ Bulb, 3/16" X 11-5/8" ] [ Cap 48" ] [ Out 1/4" Fpt "a B C D "], [ Rotation 0 Degrees ] [ Includes Dial & Bezel Stem, Adapters Gasket Screws ] Wide Flange., Black Dial W/ Adapter # 22-1028 ], Franklin Chef Oven Gr(10 11 12 13 14 16-0 17 22, 410 415 416 426)., Series Gra & Grax & Grc With S/n 1000000 To 1008568, &1017255 & After., Montague Chinese Bbq Oven 28cbsf Montague Ii "r"., Us Range Oven Series Performer Ii, Vulcan/wolf Oven Series 59 64.(70 After 11/74).
