$187.38
$367.56
Compare Price
You save
$180.18
(49%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Jade Range aftermarket .
- Engineered to match existing Jade Range units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Jade Range JD3098710V
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Jade Range JD3098710V Motor Convection Oven
Item:
#1148129
Technical details
| Fits with Manufacturer | Jade Range |
|---|---|
| Model Number | JD3098710V |
| Manufacturer Part # | JD3098710V |
| Height | 11" |
| Width | 11" |
| Depth | 11.25" |
| Weight | 21.22 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Jade Range JD3098710V Motor Convection Oven
$187.38
$367.56
You save
$180.18
(49%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Jade Range JD3098710V 115v/60hz 1725 Rpm 4.4a 1/4hp 1ph Frame 56yz
