Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
JB Prince MA286 14 Seamless Pastry Ring 5.5" Dia. X 1.75"H Stainless Steel
Item:
#1685571
Technical details
| Manufacturer | JB Prince |
|---|---|
| Model Number | MA286 14 |
| Manufacturer Part # | MA286 14 |
| Cut Size | 4" - 6" |
| Height | 1" - 2" Deep |
| Shape | Round |
| Construction | Stainless Steel |
| Width | 5.5" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 1 lb |
| UPC | 844007064883 |
| NSF | Yes |
JB Prince MA286 14 Seamless Pastry Ring 5.5" Dia. X 1.75"H Stainless Steel
$19.26
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
JB Prince, MA286 14, Seamless Pastry Ring, 5.5" dia. x 1.75"H, stainless steel
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.