- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
JB Prince MA410 HEARTIX 85 Silicone Mold And Cutter 2.76"W X 3.07"D X 1.18"H Each Mold
| Manufacturer | JB Prince |
|---|---|
| Model Number | MA410 |
| Manufacturer Part # | MA410 |
| Material | Silicone |
| Shape | Free Form |
| Height | 2" |
| Width | 13" |
| Depth | 8" |
| Weight | 1 lb |
| UPC | 844018864809 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
JB Prince, MA410, HEARTIX 85 Silicone Mold and Cutter, 2.76"W x 3.07"D x 1.18"H each mold, (6) mold, 85ml volume, platinum silicone mold
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
