Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
JB Prince RB225 XL Bagastro Plate 9.45 Dia. Round
Item:
#1686151
Technical details
| Manufacturer | JB Prince |
|---|---|
| Model Number | RB225 XL |
| Manufacturer Part # | RB225 XL |
| Size | 10" |
| Height | 19.8" |
| Width | 19.3" |
| Depth | 11.1" |
| Weight | 0.08 lbs |
| UPC | 844007065644 |
| Microwave Safe | Yes |
JB Prince RB225 XL Bagastro Plate 9.45 Dia. Round
$261.33/Pack
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
JB Prince, RB225 XL, Bagastro Plate, 9.45 Dia., round, XL, freezer and microwave safe, 70% bagasse and 30% wood pulp
Certifications
Certifications
Microwave Safe
Designed to withstand microwave heat, this item can be safely used in microwave ovens for heating or cooking.
