- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
JB Prince RB500 L Basastro Midori Bowl 7.1"Dia. Wide
| Manufacturer | JB Prince |
|---|---|
| Model Number | RB500 L |
| Manufacturer Part # | RB500 L |
| Environmental | Biodegradable |
| Height | 15.03" |
| Width | 22.5" |
| Depth | 9.17" |
| Weight | 0.05 lbs |
| UPC | 844007065576 |
| Microwave Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
JB Prince, RB500 L, Basastro Midori Bowl, 7.1"Dia., wide, large, freezer and microwave safe, 70% bagasse and 30% wood pulp
Certifications
Certifications
Microwave Safe
Designed to withstand microwave heat, this item can be safely used in microwave ovens for heating or cooking.
