Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
JB Prince Z503 Miyabi Issin Santoku Knife 6.6" (170mm) Stainless Steel Blade Wooden Handle
Item:
#1684966
Technical details
| Manufacturer | JB Prince |
|---|---|
| Model Number | Z503 |
| Manufacturer Part # | Z503 |
| Blade Length | 3" - 6" |
| Style | Stamped |
| Type | Santoku |
| Handle Material | Wood Handle |
| Blade Edge | Smooth |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Height | 1" |
| Width | 8" |
| Depth | 3" |
| Weight | 1 lb |
| UPC | 844011464075 |
JB Prince Z503 Miyabi Issin Santoku Knife 6.6" (170mm) Stainless Steel Blade Wooden Handle
$50.42
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
JB Prince, Z503, Miyabi Issin Santoku Knife, 6.6" (170mm) stainless steel blade, wooden handle
