Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
JB Prince Z511 Kanetsugu Pro M Sujihiki 9.4" (240mm) Corrosion-resistant
Item:
#1685144
Technical details
| Manufacturer | JB Prince |
|---|---|
| Model Number | Z511 |
| Manufacturer Part # | Z511 |
| Blade Length | 7" - 9" |
| Type | Sujihiki Slicer |
| Blade Edge | Smooth |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Style | Forged |
| Handle Material | Wood Handle |
| Height | 1" |
| Width | 10" |
| Depth | 3" |
| Weight | 2 lbs |
| UPC | 844012264155 |
JB Prince Z511 Kanetsugu Pro M Sujihiki 9.4" (240mm) Corrosion-resistant
$107.73
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
JB Prince, Z511, Kanetsugu Pro M Sujihiki, 9.4" (240mm), corrosion-resistant, stainless steel blade, wooden handle
