Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
JB Prince Z514 Zuiun Chef Knife 8.2"(210mm) Stainless Steel Blade
Item:
#1684968
Technical details
| Manufacturer | JB Prince |
|---|---|
| Model Number | Z514 |
| Manufacturer Part # | Z514 |
| Handle Color | Wood Handle |
| Handle Material | Wood |
| Style | Forged |
| Length | 7" - 9" |
| Blade Material | Stainless Steel |
| Height | 1" |
| Width | 9" |
| Depth | 3" |
| Weight | 2 lbs |
| UPC | 844012564187 |
JB Prince Z514 Zuiun Chef Knife 8.2"(210mm) Stainless Steel Blade
$355.99
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
JB Prince, Z514, Zuiun Chef Knife, 8.2"(210mm), stainless steel blade, black pakka wood
