Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Johnson Controls A19BBC-2C Electromechanical T'stat
| Manufacturer | Johnson Controls |
|---|---|
| Model Number | A19BBC-2C |
| Manufacturer Part # | A19BBC-2C |
| Height | 2.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.85 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Johnson Controls A19BBC-2C Johnson Control # A19bbc-2c, Electro-mechanical Thermostat -30 To 100 F, Adj Diff 3 To 12 F, Convertible Screw Or Knob Adjustment Knob Included., Ac Full Load 16 Amp/120v 9.2 Amp/208v 8 Amp3240v, Spdt Coiled Air Bulb, Note Use Copper Conductors Only., Replaces White Rogers # 201-16 2a37-1 201-8, Ranco # 010-1418 010-1802 C30-c1101, Honeywell # T631a T696a
