Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other A419ABC-1
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Johnson Controls A419ABC-1 Electronic Thermostat
| Manufacturer | Johnson Controls |
|---|---|
| Model Number | A419ABC-1 |
| Manufacturer Part # | A419ABC-1 |
| Height | 5.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 4" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Johnson Controls A419ABC-1 Johnson Control # A419abc-1c Replaced By A421abc-02c, Electronic Temp Control W/ Display -40 To 212 F, Adj Diff 1 To 30 F, 3 Button Touch Pad Menu Up Arrow Down Arrow., Ac Full Load 16 Amp/120v 9.2 Amp/208v 8 Amp/240v, Nema 1 Enclosure Spdt, Temp Sensor W/ 6-1/2 Ft. 2 Wire Lead 1/4" X 2" Bulb., Note Use Copper Conductors Only., Includes Instructions

