Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other G96HGA-17
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Johnson Controls G96HGA-17 Valve Solenoid Gas 25v 1/2
| Fits with Manufacturer | Johnson Controls |
|---|---|
| Model Number | G96HGA-17 |
| Manufacturer Part # | G96HGA-17 |
| Height | 5" |
| Width | 5" |
| Depth | 6" |
| Weight | 1.81 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Johnson Controls G96HGA-17 Dual Solenoid Valve, 1/2" Fpt Gas In/out 25v Nat 190 000 Btu. Baso, Nat To Lp Conversion Kit # 51-1059, Lp To Nat Conversion Kit # 51-1060, Blodgett/middelby Marshall, Oven Mt70ph Mt3855g Mt3870.

