Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 0058-L0521
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Kason 0058-L0521 Kason 10058l05021 Safeg Urad Radial Latch
| Manufacturer | Kason |
|---|---|
| Model Number | 0058-L0521 |
| Manufacturer Part # | 0058-L0521 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 11" |
| Weight | 0.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kason 0058-L0521 Latch No Lock, Has Hole For Inside Release, Mtg Hole Centers 3-1/16" Lengthwise, Mtg Hole Centers 2-1/16" Top To Bottom, 11" Overall Od Latch, For Strike Use # 26-1897 # 26-1898 # 26-3303, ( Strikes Have Different Offsets ), For Inside Safety Release Use # 22-1545, Series 58 77

