Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 0217-000008
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Kason 0217-000008 Kason 10217000008 Hinge
| Manufacturer | Kason |
|---|---|
| Model Number | 0217-000008 |
| Manufacturer Part # | 0217-000008 |
| Height | 1.2" |
| Width | 1" |
| Depth | 5.5" |
| Weight | 0.85 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kason 0217-000008 Door Hinge Edgemount Series 217 Adjustable Chrome, Offset 1-1/8"", Length 5-3/4", Width 1-1/8", Scrwe Centers 1-13/16", Outside Screw Centers 2-3/8", For Left Or Right, For Optional Spring Cartridge Use # 26-3387, Series 217

