Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Kason 0217000004 Kason 10217000004 Hinge Door Edgemount
| Manufacturer | Kason |
|---|---|
| Model Number | 0217000004 |
| Manufacturer Part # | 0217000004 |
| Height | 1" |
| Width | 2" |
| Depth | 6.5" |
| Weight | 0.69 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kason 0217000004 Edgemount Hinge Chrome, Offset 7/8", Length 5-3/4", Width 1-1/8", Screw Centers 1-13/16", Outside Screw Centers 2-3/8", For Left Or Right, For Optional Spring Cartridge Use # 26-3387, Series 217

