Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 10139000032
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Kason 10139000032 Kason 0139000032 Hinge
| Manufacturer | Kason |
|---|---|
| Model Number | 10139000032 |
| Manufacturer Part # | 10139000032 |
| Height | 1.5" |
| Width | 4" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kason 10139000032 Weight .45 Lb, Length 4-1/4" Overall, 108 Mm Overall, Width 2-3/4" Strap, 70 Mm Strap, Height 3-1/16" Base, 78 Mm Base, Plating Chrome-plated, Offset 7/8", 22 Mm

