Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Vulcan Hart .
- Authorized Vulcan Hart dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Vulcan Hart 10172BC0005
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Kason 10172BC0005 Kason 10172bc0005 Door Latch
| Manufacturer | Kason |
|---|---|
| Model Number | 10172BC0005 |
| Manufacturer Part # | 10172BC0005 |
| Height | 1" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 11" |
| Weight | 2.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kason 10172BC0005 Magnetic/mechanical Door Latch W/ Lock & Key., Polished Chrome, Offset Coated Handle, Total Length 10-17/32", Bottom Of Latch 5-7/8", Wittco Warmer

