Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other 1070000004
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Kason 1070000004 Kason 11070000004 Hinge Surface Mount
| Manufacturer | Kason |
|---|---|
| Model Number | 1070000004 |
| Manufacturer Part # | 1070000004 |
| Height | 2" |
| Width | 3" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.45 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Kason 1070000004 Surface Mount Hinge, Frame Mount Has 3 Holes Top To Bottom Centers 2.39"., Flush Mount 3-1/8" Od X 6-1/16" Od, Strap Hole Centers 2-3/4", Kason Series 1070, Southern Pride Spx-300

